litter A - wilkomen to the world puppies

10.06.2023

litter A - AMOUR .........The BRAVE SEVEN 💙💖🧡💓💜💗💚

10.6.2023 - 64. den březosti v 18,00hod začala mít Stefinka první stahy a postupně se chystala na porod. 

Dle jejího chování, kdy neměla problém spát v porodním boxu v noci, přebývat v něm i přes den, jsem doufala, že první štěňátko se narodí v tomto boxu. Začala si box rovnat k obrazu svému. Ale .......

Stefi byla jiného názoru, již cítila, že to není úplně v pořádku, a při odtoku plodové zátky a vody si hupsla na mou čistě povlečenou postel a rozhodla se to zkusit v peřinách. Vzhledem k prvnímu štěńátku, které bylo veliké se ji i přes hodinové tlačení nedařilo ho posunout přes úzkou porodní branku. Začala nám malinko panikařit a v tu chvíli si vzpomněla, že v ložnici byla vždy v bezpečí, na bílé vločce. Vyběhla nám ty schody břicho nebřicho a rozvalila se do té nádherné sněhověbílé vločky. V tu chvíli jsem neřešila, jak dopadne barva vločky a modlila se, ať to ta moje zrzka zvládne. Dalších 30minut jsme se snažili tlačit s ní, až naše úžasná porodní asistentka Zdenička vzhledem k času profesionálně šáhla do Stefinčiných útrob a za nožičky malého cvalíka, pan Modrý💙,který už byl bez obalu, se snažila vytáhnout. S každým další stahem jsme byli všichni nervóznější a moje velké obavy o moji Stefinku rostly každou minutou. 

Děkuji a jsem velice zavázaná Zdence za její podporu a perfektní práci při porodu. Pan Modrý měl při spatření světlo světa úctyhodných 660g a když ho Zdena vytáhla, obě jsme vyvalily oči co je to za cvalíka. Další následovaly do pár minut dvě fenečky slečna Červená❤️  s váhou 550g a slečna Oranžová🧡s váhou 640g . Oběma musela také Zdena pomoci na svět. Za hodinu se narodila další fenečka slečna Růžová 🩷 s váhou 580g. Pak už si dávala Stefinka zase na čas a odpočívala.

Vypadalo to, že jsme uprostřed porodu a Stefi byla již hodně unavená, velmi krásně spolupracovala, všechny narozené miminka jsme přikládali a nutili je pít, aby se porod opět rozběhl, jenomže ti cvalíci ještě nebo už neměli takový hlad,

Po asi třech hodinách při dalším stahu Stefi zatlačila a jako jediná z vrhu se bez pomoci narodila slečna Fialová💜s porodní  váhou 560g, velice šikovná a klidná fenečka s nádherným ridgem, hlavičkou a celkově tak nějak perfektní výstavní fenka už od narození. 

Za další dvě hodinky jsme na svět přivítali naši šestou fenečku, slečna světle Růžová 💗s porodní váhou 540g, ta si mé srdce získala už při prvním nádechu, krásná barva, hned se začala hlásit o svá práva. Tak nějak se mi vtiskla. Bohužel, ač je barevně nejpovedenější z fen, vzala si dle první kontroly do vínku nejspíš jen jednu korunku na ridgi (i když náznak druhé korunky znatelný - uvidíme po kontrole vrhu na 6. týdnech). Princezna s jednou korunkou. Její osobitý pohled na svět je slyšet každou chvilku, a velmi hlasitě dokáže projevit svou nespokojenost.

Stefi se začala uklidňovat, opečovávala svá štěňátka a já zjišťovala, že ten početný vrh, až tak početný nebude. Přiroda si to zařídila zase po svém. Kvalita je prý důležitější než kvantita. 

Dlouho jsme ještě čekali na vypuzení poslední placenty. V čase 5,45hod kdy po prohmatání břicha se Stefi jevila, že už je to všechno .... najednou zatlačila a místo placenty, v tu chvíli se s mými slzami narodil pan Zelený 💚s porodní váhou 550g (takže žádné nedochůdče). V porodních cestách byl poměrně dlouho, takže jsme měli velkou obavu, ale jelikož je to velice šikovný pejsek, který jako první začal používat i zadní nožičky k chůzi všechno ustál velmi dobře. A v tuto chvíli se projevuje jako gentleman a velmi rychle se učí novým věcem. 

Takže byl první a poslední pejsek - oni si ty ségry nějak jistily mezi sebou, jako správní bráchové, jeden razil cestu a jeden, mi tento dechberoucí zážitek jistil jako poslední. Oba v tuto chvíli výstavních kvalit a já doufám, že jim vyberu ty nej páníčky pro jejich spokojený život s námi a v neposlední řadě, budu doufat, že ta cesta za jejich úžasným tátou do Itálie bude mít pro jejich nejen výstavní život i perspektivu. Důležité je, aby byli všechna šťěňátka zdravá a šťastná se svými páníčky.

.... a nedokáži ještě v tuto chvíli popsat, ten neskutečný strach o moji Stefinku, a děkuji moc za toho anděla, který mi pomohl dovést tento, pro mě nelehký porod k tak neskutečně dobrému konci...

Zdeničko DĚKUJI