Donatello Iden Borana

Donatello Iden Borana

DAM: BLISS DEIRA Borana

SIRE: Red Hot Line Arno Antuan Bagration

Date of birth: 19. 6. 2013

Height: 70cm

COLOR: red wheat

nestandartní

Složené zkoušky:

31.5.2014  - ZZO                  prospěl

30.5.2015 - BH                     obstál


15.5.2016 - ZZO1                  prospěl


6.11.2016 - FPr1, FH, IPO1   prospěl


Náš báječný Donatello Iden Borana "Don" - pan oranžový - nestandart.

Vybral si nás na první dobrou, při první návštěvě. Celou cestu domů jsem si ten uzlíček držela v náručí s bezmeznou láskou a věděla, že náš život dostává nový směr. 

Je to Úžasný pan Pes, který nám ukázuje, že chov tohoto plemene je naše srdeční záležitost. Don je velmi oddaný svému pánovi/mému manželovi. Poslušnost mu byla vštěpována od malinka, pro svého pána je ochoten udělat cokoliv. V lese udržuje svou vzdálenost přiměřeně, aby s námi neztratil kontakt. Lovecké pudy, má jako většina RR perfektní, s věkem jeho aktivita trochu ustala, on se nepustí v lese za jakoukoliv zvěří, většinou si vyšle zvěda "Stefi", která pro něho proslídí klidně celý les, aby se s jazykem až na vestě k němu s láskou vrátila. Don má vyrovnanou povahu, krásnou stavbu těla, perfektní úhlení, majestátní hlavu. Zatím je bez jakýchkoliv zdravotních potíží.  Krásný dominantní samec RR. I ve svém věku dokáže stále vybízet "Stefi" ke hře, dorážet a hrát si jako mladé štěně. S příchodem "Stefi" se naučil dělit o místo u misky, v pelechu, v našem srdci. Většinu času si myslí, že ve smečce je vůdce, ale opak je pravdou. Kápo je u nás "STEFANI" a ve chvíli, kdy mu "Stefi" odjede na výstavu, což je pro něho i jeho pána nudná záležitost, začíná smutnit.

Absolvoval s námi nespočet výletů, putování přírodou, stanování, dovolených. Nemá problém spát na zemi, ve spacáku či na posteli pod dekou. Miluje krupičnou kaši a většinou si myslí, že naše děti dostávají velké porce, tudíž má potřebu jim od toho pomoci. 

Všestranný lovec a domácí hlídač, je inteligentní, aktivní, vytrvalý ale také někdy velmi tvrdohlavý. V současnosti je to spíše lovec teplého místa u rodinného krbu po dlouhé procházce, než lovec lvů.