CRUFT´s 2024 NEC Birmingham Velká Británie

10.03.2024
Účast na této prestižní výstavě v Birminghamu ve Velké Británii, jsem si vysnila ve chvíli, kdy mi moje zrzavá princezna Stefani začala svými úspěchy dokazovat, že na to má.
Ale získat kvalifikaci, která Vám umožní přihlásit se na tuto slavnou výstavu není, až tak těžké, jak jsem tenkrát očekávala. Díky Balkánským výstavám, kde je většinou velmi malá konkurence získá tuto kvalifikaci kdokoliv. Účastnit se, i když Stefi získala kvalifikaci po dva roky nám nevyšla.Stefi nejenom že, získala každý rok kvalifikaci v ČR, ale díky získání titulu Interchampion je její kvalifikace automatická a doživotní.
Má očekávání, kvalitní a prestižní výstavy na zeleném koberci však nebyla naplěna.

Ano, je to celosvětově významná událost, a běžet po zeleném koberci mezi nejkrásnějšími jedinci světa je pro věšinu z nás více než výjímečné.
NEC Birmingham je obrovský komplex tvořený velkými halami, kde je nespočetné množství různých stánků, nabízejících vše, co se týká výstav, chovatelství, kynologie a dalších aktivit pejskařů.
Výstavní kruhy jsou přiměřeně velké, lemující židličkami pro návštěvníky. Dřevěné boxy jsou pro naše plemeno RR těsné, dá se tam vložit jen menší kennelka, v které by větší RR neměl pohodlí. Opustit a vyvenčit svého miláčka Vám neumožní do 16 hod. Po celý čas výstavy je pejskům k dispozici k tomu přizpůsobený pilinami vysypaný menší ohraničený prostor. Moje princezna, měla obrovský problém do tohoto prostoru pročůraných pilin vůbec vstoupit, ale vzhledem k její oddanosti ke mně a k potřebě ji to přimělo použít jako většina pejsků ono místečko k vyčůrání.
Po pravdě před vstupem do kruhu a to musím přiznat, jsem byla nervózní jako nikdy před tím. Pocit uspět a užít si to s mou Stefinkou na tomto zeleném koberci byl nepřekonatelný a zároveň svazující. Je to jiný svět, jiný styl vystavování, jiná kvalita vystavovaných jedinců.
Náš vstup byl ve třídě OPEN - tento rok 41 fen, nejvíce obsazená třída, kde se potkávají všichni ze třídy šampionů.
Rozhodčí Mrs. Pam Blair. Celkem 251 přihlášených v plemeni Rhodesian Ridgeback.
Po celou dobu posuzování jsem seděla na židličce a snažila se sledovat vystavované ridgebacky, hledala jsem ty kvalitní pejsky, kteří reprezentují toto plemeno na této prestižní výstavě. Najít toho kvalitního psa pro mou Stef pro dalšíh vrh.
Zapisovala si vítěze a jednoznačně musím říci, asi a možná jsem ovlivněna našimi typy RR, ale v České republice a taktéž na Slovensku, máme nejkvalitnější psi, a nebo je umíme perfektně vystavit.
Tento rok vyhrála titul BOB fenka "Daisy" JUST LIKE DREAM OF LUANDA chovatelky paní Milady Krchňavé ze Slovenska, která mi stála ve výběru TOP 10 po boku a je to jen můj pocit, ale zastínila bohužel v tu danou chvíli mě a Stefi. Stefi byla dle mého názoru v lepší formě než Daisy, která se mi zdála silnější v těle. Typově si jsou fenky hodně podobné.
Stefinka byla úžasná, běžela s ocasem zvednutým s krásným dynamickým pohybem. Postoj měla velmi kvalitní a mé předvedení bylo určitě excelentní.
Dostali jsme se do výběru TOP10 fen. Což je pro mě zároveň užasné, ale i nedostačující.
Z Anglie si odvážíme pocit velkého vítězství a na mou Stefi jsem právem pyšná, ona vypadá po porodu štěňátek, krom nepatrného zvětšení cecíků, stále perfektně a reprezentativně.
Celý pobyt v Angilii byl pro mě a mého syna Vítka, velkým zážitkem. Cesta tunelem, mentalita a chování místních, anglická snídaně, anglický trávník, na který se asi nečůrá, a spousty dalších vjemů, které jsou pro tuto zemi typické, to vše bylo velmi přínosné.
Doufám, a těším se na příští rok, kdy bude příležitost pro Stefinky kopii, naši Bibinku.......

 příspěvek z facebooku:

Cruft's 2024 Crufts Dog Show The Crufts and Kennel Club Shop Crufts 2024My wonderful lady CIB BIS EW21 MGCh MCh MClubCh Africaans Stefani Sabjörg OPEN class TOP10 / 41 female 251 entries RRThanks to judge Mrs. Pam Blayat the time 4 years ago when I brought home my dream gorgeous redhead Stefaniat the time when I tasted the world of exhibitions and the taste of victoryat that time I promised myself that I wanted to experience the most prestigious and famous show in the world "Cruft's"- last year it didn't work out for us due to the planned mating and puppies- this year and at this moment I can say unequivocally, I am incredibly proud of myself, my Stefinka and our next fulfilled dream, and the result?Being among the selection of the TOP10 most beautiful bitches at Crufts in the most numerous Open class is a very wonderful feeling, and I am glad that I was able to fulfill this dream with Stefinka